8. 10. 2023 19:55

Výstup na Lysou horu s kufrem 2023

Výstup na Lysou horu s kufrem bude vykonán dne 28. října 2023.

Nehledejte v tom žádnou spojitost s nějakým svátkem.
Odchod bude jako obvykle v 10:00 hod. od bývalého parkoviště u transformátoru 22/0,4 kV, asi 10 min. po červené značce do kopce od obce Ostravice přes železniční trať. U trafa už nelze parkovat!

Pro závislé účastníky bude zřízena pohyblivá Wifi síť, hledejte SSID "Starý šedivý pes".
Heslo vám na vyžádání sdělí uvedený pes, alokovaná kapacita jest 100GB, rychlost přiměřená.

My starší si nezapomeneme vzít sebou léky, zájemci si zde mohou změřit krevní tlak.
Účast přislíbil i ministr zdravotnictví Válek s provizorním očkovacím stanovištěm a bude rozdávat penicilin.
Ale možná to nebude ani očkovací, ani stanoviště, není vyloučeno, že ministr bude jindy a jinde, ani ministr není jistý...

Těším se, až se opět uvidíme, potřeseme si pravicí a vypijeme nějaký ten kalich.

Na zdraví!

Ge0rge

11. 8. 2023 20:30

Covid poražen?

Věhlasný známý kubánský léčitel Jorge Goliat tvrdil, že Čínskou komunistickou chřipkou (tzv. Covid-19) se člověk nemůže nakazit při preventivním pravidelném užívání 1/2 litru kubánského rumu týdně.
Tato zajímavá myšlenka se stala inspirací i pro Čirou Radost, proto bylo operativně přijato rozhodnutí prověřit tuto pozoruhodnou medikaci v praxi, viz úvodní obrázek výše.
Pro testování byl zvolen původní kubánský rum značky BACARDÍ carta blanca (born 1862) v lahvích o objemu 0,7 až 1 litru a o mocnosti 37,5%, importovaný převážně z Puerta Rica, distillery La Palmera legendaria.

Výsledky byly ohromující:
Poté, co blízké okolí popadalo pod tíhou infekce do svých postelí a tiše úpělo, protagonista-výzkumník křepce posluhoval svému okolí jako mladík, a sám zaregistroval pouze jedno ráno skromně zvýšenou teplotu na 37,2°C a nepozoroval pražádné posttraumatické následky.

O úhradě této progresivní preventivní léčebné metody se v současné době vedou všestranně náročná jednání se smluvní zdravotní pojišťovnou, zatím s nejasným výsledkem.

Na zdraví!

Ge0rge

18. 10. 2021 14:45

Výstup na Lysou horu s kufrem 2021 v "light" verzi

Letošní ročník Výstupu na Lysou horu jsem pojal v odlehčené verzi v dobře zapamatovatelném datu 28. října 2021.

Vrchol Lysé hory byl v posledních letech silně zprofanován extrémním turismem.
Tímto pro mě ztratil jakoukoliv motivaci vystupovat tam v proudu a protiproudu různých podivuhodných strakatě oděných, zpocených a páchnoucích individuí, mnohdy vybavených různými progresivními nebinárními euro-eko-green-bi-cyklo pomůckami a zpravidla s psím doprovodem.
Setkání proto proběhne jako obvykle v 10:00 hod. u transformátoru.
Bude následovat všeobecný přípitek za použití roušek při dodržení rozestupů podle nařízení ministerstva zdravotnictví.
Následně budou individuálně aplikovány i další posilující dávky cestou na Butořanku, kde bude první možnost trasu individualisovat.

Na zdraví!

Ge0rge

15. 10. 2020 11:50

Výstup na Lysou horu s kufrem zrušen!

Letošní ročník Výstupu na Lysou horu jsem zrušil. Důvodem jest složitá epidemiologická situace v souvislosti s pandemií Čínské komunistické chřipky, známé jako Covid-19.

Komunistická Čína, pod vedením "demokraticky" doživotně a samočinně zvoleného vůdce Si-Tin Pchinga, svou neschopností a posedlostí vše utajovat, uvrhla do mimořádně tíživé situace a na dlouhou dobu celou zeměkouli.

Logicky se to promítlo i do "hodnot" Čiré Radosti a tyto musí být redukovány na sociální minimum, tedy až na individuální desinfekci vlastního organismu lihovými prostředky, použitými vně i perorálně.

Budu se těšit na setkání v lepších časech.

Držte se!

Na závěr dobrá rada: Nikdy nevěřte Číňanům!

Na zdraví!

Ge0rge

8. 8. 2018 21:30

Československý restaurant v C´an Pastille!

Průzkumná jednotka Čiré Radosti nalezla V C´an Pastille československý restaurant "3 CHICOS", který od března provozují pro radost sobě i ostatním jeden slovenský a dva čeští cestovatelé.
Pokud jste již přesyceni všudypřítomnými krevetami, humry a sépiovými kroužky, můžete zklidnit zažívání v tomto restaurantu, kde vám kluci ochotně připraví guláš se šesti nebo smažený sýr, toto můžete zapít Plzeňským pivem nebo černým Kozlem a vše zazdít štamprlí Fernetu.
Samozřejmě lze obdržet i místní jídla, nápoje a pochutiny dle jídelního lístku, který je k nalezení na jejich webových stránkách www.3chicos.es.
Restauraci naleznete u hotelu Roc Linda naproti autobusové zastávky č. 473 EMT ze směru od Palmy - viz fota níže.

Ranní okolí Katedrály, plující město v přístavu v Palmě, letošní úroda mořských řas je uklizena, osobní pohoda na pláži a večer u 3chicos.

Mama hotel existuje, i dámy si přijdou na své, pejsci počkají venku, česká piva se hodí do výprodeje, hitem jsou střešní bazény s prosklenou podlahou.

Bazény poskytují zajímavé pohledy, stejně jako zrcadla v koupelně. K dostání jsou i praktické kačenky pro pány. Lze zažít i romantické chvilky se slečnou z plakátu. Tramvaj v Solleru projíždí kavárnou.

Po kliknutí na náhled se obrázek otevře v novém okně. Nehledejte šipky, nejste na Facebooku!
Obrázky byly opět pořízeny prehistorickým kompaktem Fujifilm AX300.

Ge0rge

8. 7. 2018 20:00

Evropské hodnoty už i na Mallorce!

Tak konečně i na ostrov dorazily tzv. "evropské hodnoty" které nám neustále připomínají tzv. "elity"!
Nové pokrokové prvky jednotné evropské architektury již lemují pláže u El Arenalu. Několik fotografií z poučné výpravy:

Úprava palem. Naše přítomnost způsobila pozdvižení a zájem. Asi jsem opravdu podobný Michaelu Douglasovi - až na to jmění. San Miguel na playa stále chutná (2,50 €). Jen ta nová evropská architektura trochu narušuje zaslouženou pohodu.

Trocha pochutin. Pohled na bazén připomíná sardinky. Rébus pro kolegu J.B. Gugin nalezl kamarádku a romantický západ Slunce.

Plovoucí město v přístavu v Palmě. Gambas. Podivné pichlavce kvetou jako velké sněženky. Na rybím trhu na Plaza Olivar si pochutnáte.
Jídelní lístek ve formátu pdf si můžete stáhnout zde (220kB).

Po kliknutí na náhled se obrázek otevře v novém okně. Nehledejte šipky, nejste na Facebooku!
Obrázky byly pořízeny prehistorickým kompaktem Fujifilm AX300.

Ge0rge

12. 12. 2016 17:45

Mallorca předvánoční

Odporný český předvánoční shon již byl k nevydržení, proto bylo nutno se odebrat do kulturnější a klimaticky příjemnější země v západním Středomoří.
Teploty se v prosinci pohybují mezi 18 - 22°C, otužilejší osoby se ponoří i pod mořskou hladinu.

Připojuji několik fotografií, již nekomentovaných, neboť nové browsery ignorují pohodlný atribut ALT="" a já se nehodlám učit nové věci, protože starého psa novým kouskům nelze naučit.
Pokrok se nedá zastavit a vylepšování funkčních věcí až k nepoužitelnosti je dnes již nevyhnutelný proces i v jiných oblastech.

Všechna zobrazení byla pořízena prehistorickým mobilem HTC HD mini.

Ge0rge

26. 11. 2016 19:50

Výstup na Lysou horu s kufrem roku 2016 jest minulostí!

Dnes byla provedena realisace Výstupu na Lysou horu s kufrem.
Mimořádně se vylepšilo počasí, takže bylo občas i vidět

Přítomno bylo 16 skalních účastníků, kteří všichni i za cenu vlastního fyzického utrpení dosáhli vrcholu.
Zvláště bych chtěl poděkovat brněnskému catheringovému teamu za skvělý servis a obzvláště krásné hostesce Vanesse za neustávající doplňování lahodného meruňkového nápoje z jižní Moravy!

Několik obrázků z akce, a to i přes kromobyčejné problémy s přívodem elektrické energie do záznamových zařízení, si můžete stáhnout zde (6 MB).
Odkaz bude aktivní do konce roku 2016.
Za bdělou vzdálenou supervisi této stránky děkuji panu kolegovi J. Sk.

Ge0rge

10. 8. 2013 20:40

Chvíle v domovině

Na přelomu července a srpna si někteří členové Čiré Radosti užili zasloužené chvíle klidu v normální a kulturní zemi.
Sledovali zvětšující se propast v kultuře a životních podmínkách mezi normální západní a tzv. střední, či spíše východní Evropou, kam česká republika bezesporu patří (tedy pokud už nepatří na Balkán).

Konečně doma! Předpověď počasí je skvělá, byť Baleáry jsou zakryty bezohledným zubatým vypravěčem Široký výběr koupacích oděvů Na trhu lze zakoupit i olivy s papričkami ve formě obřích spermií

Do krachujících bank nalijeme evropské nově natištěné peníze a jede se dál... Německému vkusu se přizpůsobila i nabídka plážových nápojů Lze si levně pořídit otvíráky podle vkusu každé soudružky Na rybím trhu v Palmě

Stylová dveřní klepátka jsou zde již dlouhou dobu Rovněž litinové prvky v dlažbě pod katerdrálou jsou kupodivu všechny - a je jich hodně Protože Guardia Civil zde zatočí s každým lumpem bez ohledu na etnickou příslušnost - a nemusí přitom mlátit vlastní občany Proto je tady taková pohoda a nevím, proč vlastně ještě platím daně v česku

Popisky se zobrazí při najetí myší nad náhled

Ge0rge

11. 7. 2013 22:10

Námořní výcvik

V polovině července se vybraní členové a příznivci Čiré Radosti zúčastnili námořního výcviku pod vedením captaina M. ve výcvikovém prostoru vodní nádrže Slezská Harta. Cílem školení bylo zvládnout základy plachtění, názvosloví, jízdy proti větru, nácvik houpavé námořnické chůze a později i pravého námořnického loku vybraných značek rhumu.

Nalodění pod dozorem captaina Zvídavý JB sleduje... ...jak mizí voda pod lodí Pokud fouká vítr, je pohoda

Když vítr přestal, jelo se na ruční pohon Pepova zasloužená chvíle pohody Bylo třeba nabrat nových sil, elánu a motivace Captain zoufale vyhlíží mužstvo směrem k hostinci

Popisky se zobrazí při najetí myší nad náhled

Ge0rge

31. 12. 2012 12:35

Vstrjetcha 2013

Vstrjetcha 2013 byla vykonána tentokrát za neúčasti 1. Ukrajinského sboru, který byl náhle dočasně odvelen do vlasti.
Positivně byla přijata zdravice z VVP Libavá od plukovníka VLP, jež se též bohužel nemohl zúčastnit z důvodu plnění pracovních povinností

Setkání na kótě Polosat Polní přesun Rozcestí Kreutzung unter den Kreutz Jednotka dorazila na kótu Maria Hilfe

Unter den Maria Hilfe došlo k občerstvení Bylo nutno překonat terenní vlnu... ...a občerstvit se Dobytí kóty Pramen Juliánka

Přechod visutého mostu Strategická rozhodnutí o dalším postupu Setkání v polním lazaretu Ziegendorf Následně v polním restaurantu

U pana JK došlo k zázračnému uzdravení Později se začalo okolí trochu rozmazávat Dobytí železniční stanice a přípitek na drážním tělese... ...i ve vlaku státního přepravce

Popisky se zobrazí při najetí myší nad náhled

Ge0rge

25. 11. 2012 14:30

Výstup na Lysou horu

Včerejšího dne byl vykonán tradiční Výstup na Lysou horu s kufrem.

Za přísně neutrálního počasí se postupně sešlo, rozešlo a prošlo asi dvacet účastníků, kteří mocně požili na úvodní i závěrečné tiskovce.

Uvítání chlebem a solí na místě setkání Uvítací proces u transformátoru 230/400V-50Hz Přípitek U studánky došlo překvapivě k opět dalšímu přípitku

Svým příkladným a rozvážným přístupem ke sportu zcela morálně rozložili současně konaný jakýsi ročník Lysá cupu, jehož zchvácení strakatí běžci, neesteticky zpocení a trvale kolem sebe odplivující, v nepravidelných intervalech zmateně pobíhali po horském chodníku.
Někteří kontaktem s Čirou Radostí prozřeli, pochopili marnost svého počínání, zahazovali své iontové nápoje a čelenky daleko do údolí, usedali na pařezy a s hlavou v dlaních zpytovali svědomí a sápali se po nabízeném kalichu slivovice.

Damila vystoupala nahoru, potom dolů, pak zase chvilku nahoru a opět dolů Znalec a sommeliér Erich V. i přes zjevné akutní dentální problémy odpresentoval hodnotný příspěvek o mladém růžovém víně, spolu s praktickou ukázkou koštování U přednášky se objevil i několik let ztracený Libor K. Krátký horský mítink s Rumilem a Bugim, v pozadí okrasná část výpravy

Poslední zastávka před vrcholem Dosažení vrcholu při záporných teplotách vzduchu podle Celsiovy stupnice V Šantánu bylo jako v prádelně, ale příjemně Závěrečná tiskovka proběhla v základním táboře The Little Sun

Tento hodnotný příspěvek byl zpracován autorem v nedělním odpoledni v době (jako obvykle zbytečných a blbých) keců českých politiků v pořadu Václava M. v koncesionované tzv. České televisi.

Ge0rge

10. 11. 2012 17:15

Mitschurinringfeldmeldung

Polní hlášení Mičurinského kroužku při Čiré radosti

Na usedlosti Polosat došlo k významnému posunu v polních pracech.
Byly pokáceny poslední neproduktivní švestkoně a vysázeny nové klasické odrůdy které slibují mocné výnosy v příštích letech.

Staré ustupuje novému Odrůda Proces implantace česneku do půdy Kvalitní sadba je zárukou úspěchu

Taktéž byla provedena realizace podzimní výsadby strategické plodiny - česneku.

Tato skutečnost velmi intenzivně zasáhla světového čínského producenta nekvalitního česneku do té míry, že Čína svolala na tyto dny zasedání vlády a delegátů z celé země, aby pod rouškou vládních změn projednala další kroky proti hrozící katastrofě - hromadění zásob česneku v čínských přístavech.

Ge0rge

4. 8. 2012 23:00

Aklimatisace v česku

Protože není tak snadné rozdýchat návrat do českých poměrů, byla provedena individuální vycházka do Beskyd:

Lesní toaleta je zatím zdarma Choroše v polesí Cestou na Gruň se nachází odpočívka s ovcí Není to Švarná Hanka, je to Katka Dostálová

Za svoje čecháček nehne prstem Asi důležitý výzkum Alespoň několik kroků mimo česko Skulptura na Bílém kříži

Aklimatisace zatím stále probíhá, výsledek jest nejistý.

Ge0rge

4. 8. 2012 22:50

Léto v domovině

Před týdnem se navrátila do česka výzkumná část Čiré Radosti ze středomořského ostrova, náležejícího normální zemi.
Několik obrázků, jejichž popis se zobrazí při najetí myší nad náhled - jen v lepších browserech:

Buffet Comidas Medioterrano - vše za 9€ Středomořské polévky Pivo si natočím sám v libovolném množství Malá část hlavních jídel

Demostrace hasičů v Palmě za něco, nebo proti něčemu, po druhém dělobuchu jsem rychle ustoupil na Plaza Mayor Fontána pod katedrálou Thermometr na Plaza Espana Trh v Ince - olivové dřevo

Trh v Ince - proutěné výrobky Trh v Ince - zelenina Trh v Ince - sušené ovoce Krámek s kořením

V Decathlonu v Son Moix Veselý katamaran Ca´n Pastilla Španělští bavoráci

V současné době probíhá aklimatisace autora na podmínky v republice česko.
Prosím, tolerujte proto jeho pochopitelnou nerudnost - adaptace na české podmínky není jednoduchá.

Ge0rge

4. 8. 2012 22:20

Mičurinský kroužek

Mičurinský kroužek při Čiré Radosti zaznamenal významný úspěch při pěstování chilli papriček.
V náročných podmínkách vyrostlo neobyčejné množství papriček různých, i podivuhodných odrůd, od Baraních rohů, Jalapenos až po drsňáky oblíbenou Bhut Jolokii, viz dokumentace:

Dvě v jednom Malé, ale hodně Některé rostly tak rychle, až se jim vytvořily strije Červené i zelené

Na podzim bude uspořádán košt papriček pro širší zvanou veřejnost. Určitě to bude kulturnější, než se prostě ožrat...

Ge0rge

4. 3. 2012 21:25

Telekomunikační konference KOAX 2012

Na přání odborné veřejnosti dnes proběhla, symbolicky na nejvyšším vrcholu Beskyd, tedy na nejvyšší úrovni, telekomunikační konference s názvem KOAX 2012 na téma rozvoje mobilních i stabilních komunikací, příchodu čtvrtého a pátého operátora na jednotný český trh a implantace měkkých linek do telekomunikační sítě.
Konference se zúčastnili známí odborníci - univerzální specialista pan J. Šv. a polyhistor J. Ge.

Důsledně bylo diskutováno i téma výstavby telekomunikačních uzlů z bambusu a přínos východních kultur pro homogenizaci elekromagnetického pole v Evropě.

Místo summitu na nejvyšší úrovni Konference začala kulturně presentací Beethovenovy Ódy na radost v restaurantu Visalaya Účastníci vrcholného setkání Úřední zákazy je nutné vždy respektovat

Z konference byl již předem zhotoven zápis, který měl být součástí této zprávy, ale který se bohužel ztratil ve větrném počasí a doposud bloudí po beskydských pasekách.

Ge0rge

18. 2. 2012 14:30

V pátek přijel z Mexika člen-korespondent Čiré Radosti pan kolega José de Pera a ještě poněkud pod vlivem kesonové nemoci a časového posunu z letu Cancún -> Miami -> Madrid -> London -> Praha dovezl natěšenému autorovi darem láhev Mezcalu.

Mezcal:
Místní mexická lihovina, typická pro okolí města Oaxaca, vzniká jednou až dvojí destilací zkvašeného agave, které se na rozdíl od tequily jestě před zkvašením nějakou dobu udí v 3 m hlubokých jámách obložených kamením. Mexičané mají na všechno dost času, tak proč ne?
Mezcal obsahuje alkaloid mezcalin, o kterém se traduje, že je to droga pravdy. Není tedy vhodné užití tohoto nápoje například před meetingem s nadřízenými.
Obsahem lahve bývá i červ Gusano Rojo, v překladu "červený červ", který žije jako larva motýla v srdcích agave. Tento červ dodává nápoji jemný načervenalý odstín a nezaměnitelnou chuť.

Láhev Mescalu Součástí nápoje je červ Gusano Rojo Sklenička lahodné uzené lihoviny, obsah alkoholu je komerčních 38% Tož Chinchín, José!

Mezcal se pije podobně jako tequila, tedy s perorálním užitím kuchyňské soli, jen s tím rozdílem, že do soli je přidána ještě špetka chilli.
Chuťový vjem je skutečně mocný a obdivuhodný, i bez aplikace chilli by konzumace této uzené lihoviny byla velmi expresivní.
Ani náhodou se tento nápoj nedá označit jako jemný dámský likér.

Nápoj byl podroben náročnému senzorickému i exaktnímu rozboru, pozorování a testování. Výsledky výzkumu jsou součástí obrazové přílohy.
Při testech mi vylezly oči z důlků, jako kdyby kolem prošla sošná dvacítka v mini.
Mimochovi to vyléčilo rýmu.
Rozhodně to není pití pro barové usrkávače bourbonu!

Závěrem bych chtěl poděkovat Josému za hodnotný příspěvek v oboru čirých radostí a budu se těšit na další spolupráci v uvedené oblasti.

Ge0rge

12. 2. 2012 15:15

Zima na Mallorce

Tak hnusná sibiřská zima dorazila až na Baleáry. Není před ní úniku.
Na obrázku je zasněžená pláž u El Arenalu. Akorát na běžky.

Dostaly zabrat citrusy, zelenina ve fóliovnicích možná přežije.
Až půjdete do Tesca, vezměte si více peněz, ovoce a zelenina podraží.

Ge0rge

31. 12. 2011 12:00

Vstrjetcha 2012

Závěrečné manévry Vstrjetcha 2012 včera úspěšně proběhly podle plánu generálního štábu Schnapswehru.
Jednotka Süd-Fliege se vylodila na Ústředním Autobusovém Nádraží Hlučín a následně se přesunula k Ústřední Železniční Stanici Hlučín. Na obou stanovištích došlo k občerstvení. Následně se přespolním přesunem spojila s jednotkou Mitte na kótě Polosat v předsunuté občerstvovací stanici Šopa.
Po provedeném občerstvení se přesunula prodlouženou zkratkou přes les Řáholec k polnímu lazaretu Ziegendorf, kde se spojila s poslední odloučenou jednotkou West-Fliege.

Během cvičení byla spotřebována veškerá plánovaná i záložní munice.

Popisky obrázků se zobrazí při najetí myší nad náhled - jen v dobrých browserech

Kontakt jednotek Süd-Fliege s jednotkou Mitte Přesun k seřadišti Kreuz Punk Chvíle zamyšlení a smíření s hříchy minulého roku Další přesun jednotek Schnapswehru

Malé občerstvení v místě zvaném Unter den Maria Hilfe Je třeba doplnit síly k další zteči Bojové poháry byly naplněny Výměna zkušeností a zážitků z bojiště

Jednotka doplnila munici... ...a vyrazila plnit další náročné úkoly Politická agitace, nebo výzva k močení? Pan JK s nadějí vyhlíží příchod Schnapswehru k polnímu lazaretu Ziegendorf

Malý záložní muniční sklad v polním lazaretu Na uklidnění nervů rozbij sobě oříšek Uplynulý rok byl zhodnocen ... ... a zapit

Závěrečné vyhodnocení akce proběhlo individuálně po návratu účastníků cvičení do jejich domovů v rodinném kruhu, kde byli ošetřeni a uloženi.

Všechna zobrazení byla odborně sejmuta autorem ve stavu, kdy rozhodně nelze tvrdit, že nepožil

Ge0rge

4. 12. 2011 12:45

Výstup na Lysou horu s (jediným) kufrem byl realisován

Příchod účastníků k transformátoru, rozmazaní již požili Oficiální startovní přípitek Vše je nutné zdokumentovat Salát as Batman

Vzhůru ... ... jasně značenou cestou Reprezentační část výpravy při krátkém občerstvení... ... a při dosažení vrcholu

Budoucnost nové vrcholové restaurace je zamlženě nejasná Toho správného vrcholu dosáhl i náhodný, zřetelně znavený a dehydrovaný bicyklista Všichni nakonec skončili v Kameňáku u lihových nápojů Jediný kufr na LH úspěsně vynesl J. Šv.

Zpáteční cesta byla zahájena ještě za světla Mlha & tma se staly našimi nejvěrnějšími kamarády Večerní krajinou se kráčelo příjemně, ale dlouho Konečně bezpečně dole, jen s malými ztrátami!

Náročný byl zejména setup z horského velikánu.
Na horském chodníku byl postupně nalézán obsah batohu jakéhosi roztržitého turisty, který si jej zřejmě nasadil dnem nahoru a trousil stravu v tomto pořadí:
Pomeranč, banán (zkonzumoval Salát), balíček fíků (sežral autor), dvoje cereální tyčinky (vzal si do školy Mimoch).

Všechna zobrazení byla odborně sejmuta autorem.

Ge0rge

25. 11. 2011 22:45

Vypáleno!

Dnes po celý den byla finalisována celoroční práce pěstitele v pěstitelské pálenici Schönfeld (Krásné Pole):

Zázračný domeček Slivovice v surovém stavu Kouzelná a tajemná atmosféra Resultat

Fotografie byly pořízeny přístrojem HTC HD mini

Ge0rge

22.10. 2011 12:45

Ještě několik fotografií z regenerace organismu

Ráno v hotelu Alexandra v Ca´n Pastille Promenáda se probouzí do nového dne Bylo dovezeno čerstvé pivo San Miguel - zase je proč žít! Vyjižďka na bicyklu v čistém ostrovním vzduchu dokáže divy

Historie v pevnosti Bellver Vzácný exponát na Bellveru Restaurace Celler sa Premsa nevypadá zvenku nijak zajímavě ... ...zato uvnitř vás čeká vstřícná obsluha a kulinářské hody. Najíte se levně z Menú del día, nebo z jídelního lístku značného rozsahu. V každém případě si pochutnáte

Fotbalový stadion v Son Moix Podvečer na promenádě Umyvadla na hotelové toaletě Cesta přes Dolomity

Všechna zobrazení byla osobně sejmuta autorem přístrojem Pentax K100D Super s objektivem Tamron 18-250 mimo území státu Česko.

Ge0rge

28. 9. 2011 13:15

V klidu domoviny

V minulém týdnu bylo nutno realizovat regeneraci vlastního organismu, který přežil intenzivní péči nenasytných českých lékařů, byť nikoliv bez následků.
Z této regenerace zde několik fotografií, jejichž popis se v lepších browserech zobrazí při najetí myši nad náhled.

Cesta do Palmy de Mallorca Pohled na město z Bellveru Historické kvasné nádoby na Bellveru Katedrála od Passeo de Born

Finca, v pozadí Puig Major 1445 m.n.m. Střecha potřebuje na zimu opravit Detail Hotelová architektura

Zde nakoupíte sportovní a outdoorové věci daleko levněji, než v Česku Hnusná auta jsou všude Požár byl rychle uhašen letectvem Návštěva pláže se nesmí podcenit

Fotografie byly jako obvykle pořízeny prehistorickou digitální zrcadlovkou Pentax K100D Super s objektivem Tamron 18-250 a též mobilním telefonem Nokia 6230i.

Ge0rge

17. 7. 2011 22:45

Česnek sklizen!

Na usedlosti Finca Polosat byla provedena realisace sklizně česneku s heslem "Ani stroužek nazmar"!

Česnekový lán Větší obrázek Větší obrázek Úrodu hlídá tento šopový pavouk

Přepravky se naplnily českými odrůdami Lukan a Slavín, většinou však španělským česnekem původem z okolí městečka Inca na jižních svazích pohoří Serra de Tramuntana na největším Baleárkém ostrově. Tento česnek je aromatický jako české odrůdy, jeho vůně je ale harmoničtější a chuť lahodnější.

Fotografie byly pořízeny prehistorickou digitální zrcadlovkou Pentax K100D Super s objektivy Tamron 18-250 a Sigma 28-80 macro.

Ge0rge

29. 1. 2011 16:55

Tichá havárie computeru

Počátkem tohoto roku v tichosti odešel námi všemi milovaný server naší domácnosti.

Byl již starý, hlučný a mnohokrát záplatovaný, přesto však bez remcání ve dne i v noci neúnavně pracoval, HDD LED žertovně mrkal a příliš nároků neměl.

Teprve nyní se ukázalo, jak nám všem chybí, že děti nemají Internet ani sociální sítě, úkoly musí psát ručně, neb tiskárna není k dispozici, nelze si objednat pizzu a jízdní řád MHD visí jen na zastávce.
Byl na něm uložen i obsah těchto stránek a smutní návštěvníci tohoto webu marně čekali na nové zprávy.

Nyní již byl instalován computer nový, tichý, silnější a výkonnější, COA štítek se mu na jeho vypracovaném těle novotou leskne.

V dohlené době se budu snažit doplnit i zanedbané Novinky, zejména o akci Vstrjetcha 2011, která proběhla zcela opomenuta vestoje, v hektickém závěru loňského roku.

Ge0rge

27. 11. 2010 18:15

Výstup na Lysou horu s kufrem byl dnes vykonán!

Dnes byl proveden dlouho plánovaný tradiční Výstup na Lysou horu s kufrem.
Klasické hnusné české počasí se podepsalo na počtu účastníků, přesto se jich dostavilo deset a všichni úspěšně stanuli na vrcholu!
Účastníci museli snášet značné nepohodlí, jmenovitě zimu, chlad, nadměrné proudění vzduchu (vítr), byli ohroženi na zdraví i na životě možnou ztrátou orientace a iluzí. Též hrozilo vyčerpání, hlad, (žízeň ne), kurděje a mořská nemoc.

Zde několik fotografií:

Startovní pohoda U Freuda Společné foto téměř všech Žízní nikdo netrpěl Na zdraví!

Zátiší Krátké občerstvení Šup tam! Zima nesmí vyhrát

Memento Útrapy pod vrcholem Rozcestník Vrcholové foto

Ge0rge

7. 11. 2010 12:45

Lampionový průvod

V pátek večer proběhl podle plánu lampionový průvod.
Průvod odešel od restaurantu "U Šodka" (před r. 1989 "U Družstevníka, před r. 1948 "U Šodka") ve 20:00 hodin.
Krátce se pozastavil před budovou "Národního výboru", kde proběhla tichá a nenápadná manifestace, načež se vzápětí rozpustil a odebral do nejmenovaného restaurantu.
Od tohoto okamžiku není o účastnících žádných zpráv a tito nejeví ani žádnou internetovou aktivitu.

Zde několik fotografií:

Organizační výbor Zažehnutí pomůcek Sovětská vlajka rozměrů 1,5 x 3 m zůstala opuštěná. Vaska nepřišel Manifestace před Národním výborem

Ge0rge

10. 10. 2010 22:30

Na ostrově Rhodosu - dával jsem si do nosu!

Hnusné české počasí se již nedalo vydržet, proto bylo rozhodnuto přepravit se alespoň načas do země s příjemnějším podnebím.
Los padl na nejvýchodnější řecký ostrov - Rhodos - s bohatou historií a obrovským kulinářským zázemím.

Několik poznatků a několik fotografií:

Malá část testovaných vzorků S řeckými rejdaři - Faliraki Harbour Hellenský přepravce zatopil pod kotlem Kostelík (Faliraki)

Tudy kráčely dějiny - nyní tady jdu já Vrcholová vlajka Čiré Radosti zavlála na Monte Smith, v pozadí turecké pobřeží Radiový maják letiště Diagoras Tyto vodoměry nezamrznou

Autobusová doprava

Autobusová doprava je velmi podobná bulharské. Jízdní řády se na zastávkách vyskytují jen zřídka a údaje na nich uvedené jsou převzaty z konečných stanic.
Na konečných stanicích jsou kiosky podobné českým trafikám, kde se prodávají (teoreticky) jízdenky. Po vystání dlouhé fronty u kiosku, který je označen zřetelně místem vaší destinace se u okénka dozvíte, že je třeba vystát frontu u kiosku zcela jiného, který se nachází na "ópozite sajd of skvér"!
Tam se dozvíte, že jízdenku vydává řidič. Nyní je nutno operativně vyhlížet autobus, zpravidla bývá označen nápisem, čísla jsou téměř vždy zmatečná. Řidič prodá jízdenku, někdy vrátí drobné.
Po několika minutách jízdy se ztopoří na sedadle za řidičem nějaký občan v úboru, který vzdáleně připomíná uniformu. Že je to významný orgán je zřejmé, protože má v kapsičce dvě propisovačky - červenou a modrou. Tento orgán se začne brodit napříč autobusem a trhat před chvilkou a před jeho očima prodané jízdenky. Smysl tohoto počínání mi zůstává zahalen tajemstvím, které znají snad jen řečtí odboráři.
Nicméně doprava je to relativně laciná a rychlá. Hodina jízdy vyjde asi na 4,60€, což je přes polovinu ostrova (Rhodos -> Lindos).

Kontrasty Kontrasty Východ Slunce nad tureckým pohořím Trochu romantiky

Historické památky

O významných památkách se dozvíte z průvodců, např. Merian, Freytag & Berndt nebo Bedecker. Jen obtížně je spatříte na vlastní oči. Jsou do výše několika metrů zcela zakryty komerčními stánky s tretkami, které se ani nedají označit za suvenýry. Vstup do muzejí, kostelů i do některých uliček je zpoplatněn neviditelnou rukou trhu alespoň 1,50€, spíše však kolem 6.00€.
Přesto se dají najít zajímavá místa bez lidí a bez vstupného.

Nerezový hasicí přístroj - symbol luxusu i zmaru Větší obrázek Davy turistů ... ...i samota

Místní nápoje

Pivo - kromě zahraničních piv, nejvíce Heineken, jsou k dostání dvě místní piva - Mythos a Pils Hellas. Mythos je takový standard s výraznou pšeničnou vůní, na který se však dá zvyknout, cenově v plechovce asi 1,40€ (t.j. cena vstupu na hradby Starého Města v Rhodosu), čepované 2,00€ za pintu.
Pils Hellas je břečka, kterou nepijí aní místní, vyprodává se za 0,90€.

Víno - červené a bílé, neosloví, ani neurazí. Za zmínku stojí pouze perlivé víno kvašené v lahvi z produkce místního sdružení C.A.I.R., které má příjemný buket, sytou barvu, nevýraznou chuť, v závěru až nepříjemnou kyselinku. To vše za přibližně 9.00€.

Ouzo a likéry s přídavkem anýzovky. Rozhodně se jim vyhněte, jestliže nejste masochista a nedůstojné utrpení na toaletě není vaším cílem!
Autor dobře ví, o čem píše!
Dobrou brandy kromě Metaxy s mnoha hvězdičkami těžko najdete.

Potraviny

Nedostižný je místní jogurt a místní med. Po jejich ochutnání už ty české supermarketové nekoupíte.

Spadlý Apollonův chrám částečně vztyčili Italové Parkové koule Pisoáry v hellensko osmanském stylu Řecké ostrovy - nyní zřejmě na prodej

Velmi doporučuji návštěvu tohoto ostrova, zejména pokud si potřebujete zopakovat ruštinu.
Hlavně v hotelových komplexech si můžete připadat jako na Krymu.

Všechna zobrazení byla pořízena autorem jako obvykle strojkem PENTAX K100D Super s objektivem SMC PENTAX DA 18 - 250mm/3,5 - 6,3 ED AL (IF)

Ge0rge

18. 9. 2010 22:15

Dny NATO
"I muži mají své dny..."

Několik fotografií:
Popisky se zobrazí při najetí myší nad náhled - jen v dobrých browserech

Herkules a AWACS Belgický C-130 Herkules CH-10 Za takovéto navázání kontaktu s imperialistickým agresorem bych ještě před několika lety vyletěl - z práce (F-15 Eagle) B-52H

V pumovnici B-52 Otevřená pumovnice B-52 Black Hawk Down! Rotor Black Hawku

Možná už neupadne ... Mimoch přiletěl vládním speciálem (Airbus A-319) Lysá hora Křídlo Mirage 2000

Kokpit AWACSu Létající Internet Cafe Od compu mě nikdo nedostane :-)

Konečně dneska vyšlo počasí

Všechna zobrazení byla pořízena autorem historickou digitální zrcadlovkou PENTAX K100D Super s objektivem SMC PENTAX DA 18 - 250mm/3,5 - 6,3 ED AL (IF)

Ge0rge

7. 8. 2010 15:45

Návrat z normální země do česka

Před týdnem jsem opět přijel do česka *).
Návrat to byl krutý!
Trvalo mi více jak týden, než jsem se alespoň trochu aklimatizoval, byla to až fyzická bolest vidět tady to všechno kolem sebe.
Přivítání v česku proběhlo klasicky:
"Připravte si doklady s fotografií ke kontrole!"
(letiště Brno-Tuřany, 17:40, QS337, vítejte v policejním státě).
Ztracený kufr nakonec dorazil přes Luxembourg o den později.

Tak raději několik fotografií:

Katedrála La Seu v Palmě Platja de Santa Ponsa Dozrávají mandloně Na rybím trhu

Tři velikáni Utrhni si citron přímo z vlaku Nový Jičín - smog nad českem Nová sadba česneku - asijci třeste se

*) - to není gramatická chyba - ta země si nezaslouží velké písmeno

Ge0rge

2. 8. 2010 22:30

Česnek sklizen

V závěru minulého týdne byla provedena úspěšná sklizeň strategické plodiny - česneku:

Sklizeno Česnek Česnek Už visí

Děkuji všem, kteří nehledě na čas, vynaložené náklady, a též i vlastní nepohodlí, pomohli mi zorientovat se při pěstování této strategické plodiny a předali mi cenné rady a zkušenosti, mnohdy i zprostředkovaně.

Úspěšnou sklizní uštědřil jsem krutou ránu bezohledným asijským a zejména drzým čínským hegemonům na celosvětovém plodinovém trhu!

Ge0rge

15. 5. 2010 14:30

Pouštní výcvik Čiré Radosti

Tak tedy až na druhý pokus dne 8. 5. 2010 odletěla výprava Čiré Radosti do pouštního výcvikového prostoru mezi písečné duny.

Jako vždy se členové týmu neubránili trapným nedorozuměním již krátce po startu podzvukového speciálu Boeing 737-800 společnosti Air Force Travel Service, kdy se ozvalo z palubního rozhlasu "A nyní vás zveme na chviličku sexu" a do uličky napochodovaly půvabné letušky s plnými skleničkami osvěžujícího šumivého nápoje. Natěšený výraz členů ČR se změnil když vysvitlo, že správná informace zněla "A nyní vás zveme na skleničku sektu". Fundamentální zkreslení informace zřejmě zapřinila prudká změna tlaku ve zvukovodech a tím zhoršená srozumitelnost pokynu. Ale i tak to nebylo špatné.

Islandská sopka EjakulaFolikul však dala o sobě věděl i tentokrát, ale naštěstí pozdě, takže se pouze trajektorie našeho letu přesunula východněji nad Maroko.

Zde několik dokumentačních fotografií:

Orientace na mezinárodním letišti není jednoduchá Krajina v místě výsadku je nehostinná Dehydrovaný organismus je příčinou častých tragédií Mimoch zahlédl Atlantický oceán

Bylo dosaženo nulové nadmořské výšky... ... na těchto souřadnicích Byla ošetřena utrpěná zranění Vše bylo spláchnuto místním pivem TROPICAL

Další den byl zdolán strmý vrchol místního vukánu Tento pomník přežije většinu  politických režimů Byl nalezen i tento podezřelý automobil... ...hlídaný šlechtěnými divokými psy

Kromě hodnotných sportovních výkonů byla provedena i vědecká pozorování.

Vědecký pozorovací letoun Krizové ceny pohonných hmot - je vidět jak vás berou v Česku na hůl Bylo pozorováno zrození Atlantické panny z mořské pěny Taky něco k nakousnutí!

Další den byla provedena vědecká návštěva s konzultací a též nedílnou konzumací.
Bádání proběhlo v objevené továrně na rum ve městě Arucaz v severní části ostrova. Věnoval se nám sám majitel pan Juan Antonio Fernandez Pedro Manuel Alfredo Martín Reyes, fundador de destílerias AREHUCAS, S.A. a při ochutnávce produktu nám ve slabé chvilce vyzradil tajemství výroby lahodného třtinového rumu, o které se tímto chceme podělit s našimi čtenáři a příznivci:

Tedy - začne se sklizní cukrové třtiny, která naseká nadrobno nebo rozemele, nechá se zfermentovat, po lisování se zkvasí v nádobách, následně... (zde se rukopis stává zčásti nečitelným) ... a potom se ... protiváhou ... nejméně ... (zde se rukopis autora-badatele změnil v rozmáchlý oblouk a zápis bohužel končí...)

Továrna na rum v Arucazu Autor před obrázkovým návodem na výrobu rumu AREHUCAZ Soudků zrajícího rumu je dostatek na několik večerů Mimoch nevnímá prostor ani čas

Pan majitel žertovně vyhlíží ze soudku Senzorická detekce finální části procesu je velmi náročná Poslední foto s panem zakladatelem a vrcholovou vlajkou Produkty firmy AREHUCAS, A.S. v obchodní síti

V současné době probíhají dvoustranná jednání mezi Čirou Radostí a firmou AREHUCAS, S.A. o poskytnutí licence na Inverzní Soudek™ pro uvedenou španělskou společnost.

Poslední den byl završen dalším saharským výcvikem, tentokrát za nefalšované pouštní bouře. Písek byl všude (nechtějte vědět, kde všude - dámy prominou - ano, i tam)!

Bouře zuří... ...ale je třeba neohroženě kráčet k cíli peklem, orosený San Miguel je silná motivace ... když síly docházejí! Zážitky je třeba neprodleně zpracovat

Všechny fotografie byly pořízeny autorem mimo území státu Česko digitální zrcadlovkou PENTAX K100D Super s objektivem SMC PENTAX DA 18 - 250mm/3,5 - 6,3 ED AL (IF)

Ge0rge

18. 4. 2010 15:50

Eyjafjallajökull

Výprava Čiré Radosti ještě nevyrazila a zdá se, že už skončila ...

Měli jsme vyrazit s Mimochem a v tuto chvíli již požívat San Miguel na Playa des Ingles poblíž obratníku Raka.
Samozřejmě z výzkumných důvodů.
Avšak ta hnusná islandská sopka, jejíž jméno nejde vyslovit, ani napsat (jedině CTRL+C a CTRL+V), se rozhodla nás uvěznit v republice Česko snad až do Paroubkova vítězství!

Obrázky ze zpravodajských serverů a jiných veřejně přístupných zdrojů:

Flight ticket is waiting Příliš mnoho oranžové Nedobrý pohled na zpravodajství

Na fotkách jest včerejší večerní oranžový (fuj, ten Tvrdík!) západ divného Slunce z jižního balkonu Finca Polosat.

Ge0rge

6. 2. 2010 18:45

Nejvyšší hora Ostravy - halda Ema 327 m. n. m.

Dnes byl proveden výstup na nejvyšší horu Ostravy - haldu Emu (též Terezii).
V odborné literatuře se její výška uvádí v rozmezí od 315 do 339 m. n. m.
Cílem výpravy bylo proto kromě hodnotného sportovního výkonu i změření její skutečné nadmořské výšky k dnešnímu dni odbornými vědeckými metodami a nejvyspělejšími technologiemi.

Místem setkání badatelů bylo vhodně zvoleno placené parkoviště u ostravské ZOO.
Tam již postával drobný mužík a nervozně píchal cepínem do hromady sněhu.
Představil se jako primátor jakéhosi evropského města a člen prestižního klubu "Every Summit" a dožadoval se účasti na výpravě.
Protože se neprokázal štamprlí ani lihovinou, ba i jinak působil podezřele, byl odmítnut i přes jeho sliby, že všem ostravanům zařídí levně jakousi kartu, neboť ví jak na to.
Po rezolutním odmítavém postoji Č.R. zlostně nakopl předního kolo svého Audi a protože si předtím neodepnul mačky, následně se smutně odebral směrem k pneuservisu "U Trojice".

Po tomto incidentu se šestice badatelů vydala vstříc náročným úkolům a přitom realizovala následující dokumentaci:

(Popisky se zobrazí již klasicky při najetí myší nad náhled - jen v dobrých browserech).

Setkání u ZOO Ostrava Za pomoci rozcestníků ... ... určíme směr výstupu a nepodceňujeme ani výzbroj a výstroj Důležité informace je nutné respektovat Náročný výstup vzhůru

Na hořící haldě se nedrží sníh a trvale bují zelený porost Ze země se line otravný puch Vrchol zdolán! Všichni účastníci úspěšně stanuli na vrcholu... ...a neprodleně si připili na úspěch

Nadmořská výška byla stanovena na tuto hodnotu (plus - mínus 15 metrů) Otevřel se nádherný výhled Historická těžní věž Dvojčata radiotechnických vodojemů Nechybí ostravská radnice

Z hořící haldy trvale stoupají plyny Rozlučková štamprle po sestupu Při návratu byl spatřen zajímavý sněhový splaz... ...i havarovaný Santa Klaus Milý úsměv na závěr potěší

Ge0rge

3. 1. 2010 12:15

Vstrjetcha 2010

Úspěšně proběhla podle předběžného plánu.
Během doby příprav byly mistrně několikrát změněny souřadnice místa setkání i čas vlastního summitu.

Skupiny navázaly optický kontakt Míting započal malým občerstvením... ...a nesl se dále v přátelském a soudružském ovzduší Dokumetace byla průběžně realizována

Cesta polní zkratkou... ... k místu dalšího jednání Paparazzi Čirá radost v rukou účastníků

Metoda duálního sandwiche Další pouť krajinou Další kolo jednání probíhalo pod dozorem nejvyšších míst Byla nalezena urostlá, leč poměrně chladná dáma

Konečně v teple pod střechou Podávala se chutná krmě ... ... a byly požívány i exotické nápoje Po celou dobu summitu vlála vlajka předsedající země EU

Ge0rge

6. 12. 2009 21:00

Vypáleno jest!

Včera odpoledne a v noci na dnešek finalizovala skupina pěstitelů Čiré Radosti svou celoroční zodpověnou, všestranně náročnou a pilnou mravenčí práci tím, že přetvořila švestkový kvas do lahodné podoby lihového destilátu ve své oblíbené pěstitelské pálenici.

Vznikl nádherný čirý a radostný důvod opět žít!

Zde přinášíme několik akčních fotografií:
(Popisky se v dobrém browseru zobrazí při najetí myši nad náhled)

Kvas je připraven k rafinaci Je třeba naplnit nádobu Slivovice zatím v surovém stavu Nyní zatopíme pod kotlem Bedlivé sledování fyzikálních hodnot se vyplatí

Vše se musí evidovat - ruka berňáku je neustále ve vaší kapse Čirá radost Soudruzi v Sovětském svazu v tom mají jasno! Výsledek musí projít výstupní kontrolou... ...pomocí nejmodernější techniky

V závěru bylo nutno exaktními vědeckými metodami i senzoricky několikrát opakovaně přezkoumat fyzikální vlastnosti vzniklého produktu za použití nejmodernějších i klasických a tradičních metod. Zde by konstatován jednoznačně pozitivní výsledek co se týče kvality i množství.
Po mnohahodinové vyčerpávající dřině tedy vznikl lahodný destilát, který pěstitelům vydrží na blížící se svátky a při troše sebekázně možná i do Nového roku.

Ge0rge

28. 11. 2009 22:30

Výstup na Lysou horu byl dnes vykonán!

Účastníci se sešli podle plánu přesně v 9:00 před restaurantem "U Freuda" v Ostravici. Tam byli přivítáni štamprlí slivovice v pojízdném bufetu, mistrně zhotoveném z obstarožní Škody Fabie Combi 1,2 HTP s pražskou registrační značkou.
Několik minut poté se někteří neukáznění účastníci (=všichni) bez povelu a nekoordinovaně přesunuli do intravilánu uvedeného restaurantu, kde opakovaně požili. Není divu, že po novém startu v 10:00 se již jen plahočili a k fotografovi u tradičního transformátoru 230/400V-50 Hz jim cesta trvala hodinu a půl a na společné fotografii se někteří kácejí a jsou rozmazaní.

Pak se pěší peloton roztrhal podle fyzické kondice a motivace jedinců, přesto na vrcholu stanuli všichni a obsadili postupně všechny vrcholové restaurační zařízení.

K večeru se opět všichni ve zdraví sešli na závěrečné tiskovce "U Freuda".

Několik zobrazení z výstupu:
Popisky se ve slušných browserech zobrazí při najetí myši nad náhled

Setkání Pojízná stanice první pomoci Dokumentace Další kolo

Cesta vzhůru Vrcholové foto Pohled na meteostanici Krajinka

Vzhůru dolů do Šantánu! Tvarůžky byly lahodné Televizní šiřitel Radhošť z Lysé hory

Krajinka Cestou dolů vysvitlo slunce A následně vysvitl měsíc Závěrečná krátká tiskovka

Někteří významní účastníci byli za odměnu sejmuti webovou camerou:

S

Za sejmutí děkuji Damile.
Taktéž děkuji Tomášovi B., že si za mě vzal nezištně pohotovost.
Snímky autora J. Šv. můžete shlédnout TADY

Ge0rge

26. 10. 2009 19:00

Plán práce

6. 11. 2009 pátek
Lampionový průvod 17:00 Restaurace "U Šodka" Vratimov

28. 11. 2009 sobota
Výstup na Lysou horu s kufrem 09:00 Ostravice před restaurací "U Freuda"

5. 12. 2009 sobota
Švestkové pálení 13:30 Palírna Schönfeld (Krásné Pole)

Ge0rge

2. 10. 2009 23:15

Řádná dovolená

V 39. týdnu tohoto roku proběhla u některých členů Čiré Radosti řádná dovolená, kterou strávili ve své oblíbené krajině - téměř již domovině - naprostou nečinností, flákáním, povalováním po plážích a knajpách, zejména na své oblíbené základně cafeterii Malibu v Ca´n Pastille a blízkém či vzdálenějším okolí.
Chodili, pili a fotili.

Několik zobrazení z uvedené náročné akce:

Základna Matheo se činil! Opět je důvod žít! Gaspacho

Cesta do Palmy de Mallorca má jen 10 km Cestou lze spatřit přistávající stroje Kulaté okno v katedrále La Seu má průměr 11 metrů Historický vláček do Solleru vyjíždí z Plaza Espaňa

I plot může vypadat hezky Taktéž betonová zeď Španělský ptáček Toto není ČEZ Aréna

Někdo neudělá krok pěšky Podvečer v hotelu Tak to vypadá cestou zpět Kuřáci si užívají zaslouženou svobodu v prosklené kuřárně

Téměř všechna zobrazení byla pořízena autorem mimo území státu Česko digitální zrcadlovkou PENTAX K100D Super s objektivem SMC PENTAX DA 18 - 250mm/3,5 - 6,3 ED AL (IF)

Ge0rge

 |   Starší Novinky   |    Staré Novinky   |